Čo sa dnes lieči v Detskej oydravovni Železnô


Indikačný zoznam podľa Liečebného poriadku/Zb. zák. 251/1997/ zahŕňa liečbu pri nasledovných diagnózach: kontakt s tuberkulózou, recidivujúce zápaly horných a dolných dýchacích ciest bez obštrukcie, sinobronchitídy, pollinosis, rekonvalescencia po opakovanom zápale pľúc. Stavy po skončení komplexnej onkologickej liečby, obesitas, asthénia, anorhexia, diabetes mellitus a epilepsia v špecializovaných turnusoch, reakcia na ťažký stres a adaptačné poruchy, iné neurotické poruchy a enuresis.

Dĺžka liečebného pobytu je 21 dní pre deti od 3 do 15 rokov. Najdôležitejšou liečebnou metódou je klimaticko-liečebný pobyt detí na zdravom čerstvom vzduchu a pohybové činnosti. Železnô čistotou vzduchu, slnečným žiarením, ionizáciou vzduchu, lúkami a lesmi vytvára komplexný liečebný faktor klimatickej liečby. V zime je to korčuľovanie, zjazdové a bežecké lyžovanie a sánkovanie. Počas ostatných období roka slúžia deťom ihriská, horské bicykle, deti chodia na turistické výlety a prechádzky a organizujú sa pre ne športové súťaže.

K dispozícii je aj fitness centrum a fyzikálna terapia: elektroterapia, svetloliečebné procedúry, inhalácie, kineziterapia podľa zdravotného stavu detí.

O deti sa stará kvalifikovaný zdravotnícky personál-lekár a zdravotné sestry. Počas pobytu sa deti vzdelávajú na základnej škole pri Detskej ozdravovni pod vedením učiteľov. Správne zaťaženie a pohyb na čerstvom vzduchu podporujú prirodzenú tvorbu obranných látok v organizme a navracajú deťom zdravie.

© 2012 Detská ozdravovňa Železnô

designed by NW HORIZON