Ponuka rekreačných pobytov pre verejnosť:


Detská ozdravovňa Železnô disponuje počas celého roku voľnými kapacitami a ponúkame využitie jej voľných objektov aj na rekreačné pobyty pre širokú verejnosť. Zabezpečujeme krátkodobé pobyty, víkendové pobyty či dovolenky a to aj vrátane stravovania. Stravovanie je možné dohodnúť buď celodenne, prípadne polpenziu, alebo len niektoré denné jedlo.


Železnô leží v Liptove v závere Ľupčianskej doliny vo výške 1000 m n. m. v lone čarokrásnej prírody obklopené zo všetkých strán vrcholmi a lesmi Nízkych Tatier. Do Železného vedú cesty z Partizánksej Ľupče s prepojením na diaľnicu D1, alebo z cesty smerujúcu z Ružomberka do Banskej Bystrice cez Liptovskú Osadu , Liptovskú Lúžnu a sedlo Prievalec.. Ttáto lokalita bola využívaná na ozdravné pobyty už pred viac, ako 140 rokmi.


V letnom období ozdravovňa ponúka:

- vychádzky a túry rôznej náročnosti, či už na neďalekú Magurku, meandre pri Liptovskej Lúžnej, ale aj na okolité vrcholy hrebeňa Nízkych Tatier.

- volejbalové, prírodné futbalové a softbalové ihrisko.

- otvorené ohnisko na táboráky, alebo opekačky.

- Pre menšie deti je k dispozícii detské ihrisko.


V krajne nepriaznivom počasí ponúkame možnosť využívať malé fitnescentrum s cyklotrenažérmi a malú telocvičňu, ktoré sú k dispozícii celoročne.


K dispozícii sú aj spoločenské miestnosti.V zimných mesiacoch môžu návštevníci využívať areál zimných športov.

- 300m zjazdovku s lyžiarskym vlekom pre nenáročných lyžiarov, resp. začiatočníkov.

- bežecké trate.

- sánkarské dráhy.

- osvetlené prírodné klzisko.

K tejto činnosti môžeme v obmedzenom množstve zapožičať po dohode aj potrebnú výstroj.Pre náročných lyžiarov sú v okolí skialpinistické terény.


Cenník

© 2012 Detská ozdravovňa Železnô

designed by NW HORIZON