Rezervácie na 0915202020 alebo zelezno@zelezno.sk


Turistická ubytovňa Vila A. Žuffu

Turistická ubytovňa Vila A. Žuffu

Vila A. Žuffu má kapacitu 39 lôžok. 

Vila A. Žuffu je historická vila s pôvodom v prvej polovici minulého storočia. Vila je pomenovaná po Andrejovi Žuffovi zo známej garbiarskej rodiny z Liptovského Mikuláša, narodenom v roku 1882 vo Vrbici. Meno Andrej Žuffa ml. je súčasťou tatranského názvoslovia, po ňom pomenovali žľab v severnej stene Kriváňa. S ním došlo po roku 1948 k uzatvoreniu dejín fabrikantskej rodiny Žuffovcov. Pred jeho očami znárodnili ich rodinný majetok. Zomrel v r. 1963. 

Vila sa nachádza na hornom konci Železného, za ňou sa nenachádza už žiadny ďalší objekt, okrem veľkého prestrešeného altánku. Ten sa počas existencie Detskej ozdravovne používal ako vonkajšia leháreň a je ideálny na cvičenie v exteriéri, ako napríklad na jogu, pilates, tanec, atď.

Vila slúži ako turistická ubytovňa. Má prízemie a dve podlažia. Izby sa nachádzajú na prízemí a prvom poschodí. Sociálne zariadenia (toalety, umývadlá a sprchy) sa nachádzajú na prízemí. Na prvom poschodí sa nachádza priestranná spoločenská miestnosť vybavená stolmi a stoličkami. Je vhodná nie len ako spoločenská miestnosť, ale aj miestnosť na cvičenie v interiéri, ako napríklad jogu, pilates, tanec, atď. Má samostatný východ von, z ktorého je to len pár metrov k ohnisku. Na druhom poschodí sa nachádza ešte jedna menšia spoločenská miestnosť vhodná na posedenie, alebo ako detská herňa. 

Vo vile sa nachádza 12 izieb a to: jedenásť trojposteľových a jedna izba pozostávajúca z troch častí, v ktorej je spolu šesť postelí. Spolu sa teda vo vile nachádza 39 postelí (stálych lôžok).

Na prízemí sa nachádza plne vybavená kuchynka so sporákom, rúrou, mikrovlnnou rúrou, varnou kanvicou, chladničkou, riadom, príbormi a hrncami.

Spoločné sociálne zariadenia na prízemí sú rozdelené na dámske a pánske. Sú tu štyri dámske toalety s štyrmi umývadlami a výlevkou, dve dámske sprchy s ďalšími tromi umývadlami, štyri pánske toalety so spoločným umývadlom na chodbe, dva pisoáre, dve pánske sprchy a tri umývadlá.